VESTFOSSEN:
Parkerte bilen på arbeidsplassen – kort tid etter sto den i full fyr

- Meldt av politiet på Twitter mandag 9. august 2021 kl 07.53





Politiet meldte litt før klokken åtte mandag morgen at nødetatene hadde rykket ut til bilbrann i Skarragata i Vestfossen.

Politiet mottok meldingen klokken 07.29.

– Begynte plutselig å brenne

Meldingen gikk ut på at vitner kunne fortelle at en bil som sto parkert på stedet plutselig begynte å brenne, og at den kort tid senere var fullstendig overtent.

Ifølge Eikerbladet hadde bilens eier, Steffen Brekke (26) parkert på arbeidsplassen i Skarragata og bare fem minutter senere sto den i full fyr.

Brekkes kollegaer hadde fullt opp med å flytte sine biler som sto parkert ved siden av under opptrinnet.

– Har hatt diesellekkasje

– Jeg vet ikke hva som har skjedd. Jeg har hatt en diesellekkasje tidligere, men det er fikset nå, forteller Brekke til Eikerbladet, som jobber med å skru lastebil på Hengsrød i Vestfossen.

May-Britt Heggestad hadde akkurat våknet da hun ble oppmerksom på massiv røyk ved parkeringsplassen cirka 100 meter nedenfor huset.

LES OGSÅ:
Vestfossen: - Endelig er Villars tilbake

– Det smalt veldig mange ganger, sier hun.

Fullstendig utbrent

Bilen var fullstendig utbrent da brannvesenet kom og skumla bilen som var fullstendig utbrent.

Vertikalfoto: GOOGLE EARTH

2021-08012