Politiet meldte litt før klokken fem fredag ettermiddag om en MC-ulykke på Kongsbergveien på Fiskum.

Meldingen ble loggført klokken 16.52.

Veltet med motorsykkelen

Det var en ung fører av en lett motorsykkel av merke Fantic som hadde mistet kontrollen og veltet på en forholdsvis rett veistrekning like før Kreklingundergangen.

Kjørt til sykehus

Føreren ble sett til av helsepersonell på stedet, og ble siden kjørt til Drammen sykehus for en nærmere sjekk.

– Et hendelig uhell

Politiet betegnet skadene som små og betegnet det hele som et hendelig uhell. Det var ingen grunn til å anta kjøring i for høy hastighet og  Førerkortbeslag ble derfor heller ikke vurdert.

Motorsykkelen ble hentet av bilberger kort etter hendelsen.

HOVEDBILDET: Ulykken fat sted på en forholdsvis rett strekning etter en svak kurve, og føreren ble tatt med av helsepersonell for en nærmere sjekk.
Foto: BJØRN ERIK NEBELL
Motorsykkelen ble hentet av bilberger kort etter hendelsen.
Foto: BJØRN ERIK NEBELL
Vertikalfoto: GOOGLE EARTH

EP2022-08001


 

LES OGSÅ:
Utendørs julegudstjeneste ved alle kirkene i Øvre Eiker