Politiet etterlyser vitner til en voldshendelse i Hokksund sentrum sent på kvelden fredag 19. mars 2021.

En mann skal ha blitt utsatt for vold i krysset Stasjonsgata og Vestre Brugate i Hokksund rundt klokken 23.00 på denne datoen.

Var du i Hokksund rundt denne tiden så kontakt politiet.

Ønsker kontakt med vitner

Politiet forteller i en pressemelding at de ønsker å komme i kontakt med personer som kan ha vært vitner til hendelsen, eller som på det aktuelle tidspunktet har vært i nærheten av stedet – som er ikke langt fra spisestedet Mirawa i krysset Vester Brugate og Stasjonsgata.

Se oversiktsbilde hvor åstedet er markert:

Vertikalfoto: GOOGLE EARTH

Nattemørke

På dagen for hendelsen, fredag 19. mars, gikk sola ned klokka 18.29 og temperaturen varierte mellom -1,4 og 6,0 ºC med en temperatur omkring -1 ºC på tidspunktet for hendelsen – da det følgelig var nattemørke.

Tipstelefon: 476 96 400

Politiet ber om at den eller de som har informasjon som kan være av betydning for saken, ta kontakt på tipstelefonnummer 476 96 400.

LES OGSÅ:
DRAMMEN:
Sjåfør i tenårene skrapte ikke frontruta - politiet beslagla førerkortet

2021-04020